Rayo Vallecano rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu. Klub planuje modernizację infrastruktury, letnie tournée w Holandii oraz poszukiwania nowego trenera.
W Vallecas nie ma czasu na odpoczynek. Choć zakończony sezon przyniósł historyczne sukcesy i pierwszy w dziejach klubu finał europejskich rozgrywek, w Rayo pozostał niedosyt po porażce z Crystal Palace w finale Ligi Konferencji. Władze klubu już rozpoczęły przygotowania do kolejnych rozgrywek.
Podczas pożegnalnej konferencji prasowej Iñigo Péreza prezes Martín Presa zapowiedział istotne inwestycje infrastrukturalne. Modernizacji mają doczekać się zarówno Estadio de Vallecas, jak i klubowe centrum treningowe.
– Osiągnęliśmy porozumienie ze Wspólnotą Madrytu i zamierzamy odnowić obiekty oraz boiska w naszym ośrodku treningowym – powiedział Presa.
W planach są również remonty szatni stadionowych oraz budowa nowego stadionu w Vallecas, który miałby powstać przy wsparciu władz miasta i regionu.
Równolegle trwają przygotowania sportowe. Rayo potwierdziło już pierwszy letni sparing. 26 lipca drużyna zmierzy się na wyjeździe z Feyenoordem prowadzonym przez Robina van Persiego. Spotkanie odbędzie się na stadionie De Kuip w Rotterdamie. Klub ponownie uda się także na letnie zgrupowanie do Holandii, podobnie jak przed poprzednim sezonem.
Jednym z najważniejszych tematów pozostaje wybór nowego szkoleniowca. Według informacji Matteo Moretto głównym kandydatem do objęcia zespołu jest Jagoba Arrasate. Baskijski trener pozostaje bez pracy po rozstaniu z Mallorcą. W przeszłości prowadził między innymi Real Sociedad oraz Osasunę.
Przed działaczami stoi także wiele decyzji kadrowych. Wygasają kontrakty Unaia Lópeza, Pachy Espino, Mumina i Luiza Felipe, a klub nie ogłosił jeszcze żadnych rozstrzygnięć. Kończą się również wypożyczenia Iliasa Akhomacha, Carlosa Martína i Gerarda Gumbau. Dodatkowo trzeba zdecydować o przyszłości zawodników wracających z wypożyczeń: Raúla de Tomása, Pelayo Fernándeza, Miguela Morro i Etienne’a Eto’o.
Kibice liczą na spokojniejszy sezon, ale piłkarze mają inne nastawienie. Obrońca Ivan Balliu odpowiedział jednemu z fanów, który apelował o odrobinę spokoju w kolejnych rozgrywkach.
– Nic z tych rzeczy. Odpocznijcie w czerwcu i lipcu, bo ten zespół wciąż jest głodny sukcesów. Wciąż jesteśmy wam coś winni – napisał zawodnik, dodając emotikon pucharu.
Wszystko wskazuje na to, że w Vallecas nie zamierzają zadowalać się samym udziałem w europejskich rozgrywkach. Ambicje klubu pozostają bardzo wysokie.
źródło: Marca
